Oferta

NAJBLIŻSZE TERMINY KURSÓW

Witaj w domu/ Pierwsze kroki
poniedziałek 10:00 (start 22.06)
środa 18:00 (start 24.06)
sobota 10:00 (start 4.07)

Dorosłe psy – posłuszeństwo
poniedziałek 11:15 (start 22.06)
środa 19:15 (start 24.06)
sobota 11:15 (start 4.07)

KURSY PODSTAWOWE

Witaj w domu!

4h, raz w tygodniu

Zajęcia grupowe przeznaczone dla psów które nie ukończyły jeszcze 4-tego miesiąca życia.

Zajęcia odbywają się w małych grupach (3 psy).

Podczas spotkań opiekunowie uczą się jak dbać o poczucie bezpieczeństwa psa w domu jak i podczas spacerów. Opowiadamy o potrzebach psa i sposobach ich zaspokajania. Pokazujemy jak powinna przebiegać spokojna socjalizacja i habituacja psa i jak zapewnić mu przyjemny i satysfakcjonujący spacer.
Opiekun nauczy się lepiej rozumieć swojego psa, dzięki czemu życie z czworonogiem będzie łatwiejsze. 

Program dopasowywany jest na bieżąco do każdego psa. Pracujemy metodami pozytywnymi.

Zarys programowy:

 • podążanie za opiekunem
 • smycz jako pomoc w porozumiewaniu się z psem a nie kontrola
 • co motywuje, a co zniechęca psa
 • jak “zmęczyć” psa
 • jak prawidłowo bawić się z psem
 • przygotowanie psa do dotyku, zabiegów pielęgnacyjnych

Duża dawka wiedzy teoretycznej nt psiej komunikacji, a także najczęściej pojawiających się problemów: szczenięce podgryzanie, trening czystości, zjadanie odpadków, ciągnięcie na smyczy.

Cena: 250zł

Pierwsze kroki

6h, zajęcia raz w tygodniu

Zajęcia grupowe dla psów do 4tego miesiąca życia. Kurs zawiera podstawowe elementy posłuszeństwa na poziomie odpowiednio dostosowanym do młodego wieku psów. Podczas spotkań uczymy opiekunów podstawowych elementów psiej komunikacji, co ma istotny wpływ na jakość wspólnego życia, spacerów, szkolenia. Dodatkowo omawiamy podstawowe naturalne potrzeby psa i radzimy jak je zaspokoić. Zdradzimy również zasady skutecznej zabawy z psem. Opiekunowie psów dowiedzą się jak zadbać o komfort psa podczas spaceru, tak aby był on przyjemny dla psa, jak również dla człowieka. 

Zarys programowy:

 • elementy podstaw psiej komunikacji
 • jak powinien wyglądać spacer z psem?
 • zabawa z psem
 • podstawy nauki przywołania
 • podstawowe komendy z posłuszeństwa

Cena: 350zł

Psy dorosłe – posłuszeństwo

6h, zajęcia raz w tygodniu

Zajęcia grupowe przeznaczone dla psów powyżej 5tego miesiąca życia.
Zajęcia odbywają się małych grupach (3-4 psy).

Podczas spotkań opiekunowie poznają tajniki przyjemnego i spokojnego spaceru z psem. Dowiedzą się o potrzebach psa i sposobach ich zaspokajania.  Przedstawiamy pomysły na wyciszenie, jak również pozytywne “zmęczenie” czworonoga podczas ćwiczeń czy zabaw węchowych. 

Program dopasowywany jest na bieżąco do każdego psa. Pracujemy metodami pozytywnymi.

Zarys programowy:

 • komendy wchodzące w zakres podstaw posłuszeństwa
  • skupienie uwagi
  • siad
  • reakcja na “nie!”
  • grzeczne czekanie
  • chodzenie przy nodze
 • wstęp do zabaw węchowych
 • przywołanie i odwołanie
 • tajniki spokojnego spaceru z psem
 • jak prawidłowo bawić się z psem

Duża dawka wiedzy teoretycznej nt psiej komunikacji, skutecznego przywołania, a także najczęściej pojawiających się problemów: podgryzanie, trening czystości, zjadanie odpadków, ciągnięcie na smyczy.

Cena: 350zł

KURSY ZAAWANSOWANE

Miejski wilk

3h, raz na tydzień

Kurs skierowany do absolwentów kursów Pierwsze Kroki i Dorosłe Psy – Posłuszeństwo. W czasie zajęć zabierzemy opiekunów i ich psy na godzinne spacery po okolicy. Pokażemy jak rozwijać i wspierać u psa jego poczucie bezpieczeństwa. Podpowiemy jak spokojnie przeprowadzać habituację z nowym otoczeniem i bodźcami. Pomożemy cieszyć się spacerem w mieście.
Zajęcia w małych grupach maksymalnie 3 psy.

Cena: 200zł

Indywidualne

Szkolenie

 • spotkanie, w ramach którego pracujemy nad podstawami posłuszeństwa. Zakres programowy takich zajęć jest indywidualnie dostosowany do potrzeb klienta i jego psa. Pracujemy m.in. nad ciągnięciem na smyczy, nadmiernym pobudzeniem na spacerach, reaktywnością na otoczenie. Psiaki uczymy jak rezygnować z ciekawego otoczenia, a opiekunów na jakie sygnały zwracać uwagę, jak się poruszać, w jakim tempie – a wszystko po to by spacer stał się przyjemnością dla obydwu stron.

Cena: 120 zł

Konsultacje behawioralne

Wsparcie behawiorysty COAPE w przypadku, gdy pies prezentuje niepożądane zachowania. Konsultacje odbywają się w domu opiekuna psa lub podczas spotkania spacerowego w ustalonym wcześniej miejscu. 

Konsultacje mogą dotyczyć agresji, nadpobudliwości, nadmiernego szczekania, problemów z psami lękowymi. Zajmujemy się również pracą z psami zmagającymi się z lękiem separacyjnym. Podczas spotkania rozmawiamy z opiekunem i dokonujemy analizy behawioralnej psa.  Na podstawie zebranych informacji staramy się odkryć przyczyny zachowań problemowych, a następnie proponujemy plan terapii behawioralnej. 

Cena: 150 zł (teren Łomianek), 180zł (Warszawa)

Edukacja  kynologiczna

Posiadamy certyfikat Trenera Profilaktyki Pogryzień. Propagujemy program “Bezpieczny pies=bezpieczne dziecko” – jest to program profilaktyczny, którego celem jest przekazanie dzieciom prawidłowych, bezpiecznych postaw wobec psów. Założeniem jest zapobieganie sytuacjom ryzykownym z udziałem psów i dzieci poprzez wskazywanie, alternatywnych do ryzykownych, prawidłowych zachowań i działań. 

Tropienie użytkowe

Tropienie to szukanie po śladzie osoby zaginionej czyli pozoranta. Pies dostaje przedmiot z którego zbiera zapach osoby, którą ma wytropić. Potem podejmuje ślad i na koniec dostaje nagrodę od pozoranta lub przewodnika. 

Tropienie buduje pewność siebie psa i wzbogaca więź z opiekunem. Tropić może każdy pies niezależnie od typu, wielkości czy wieku. Psy często kochają tą aktywność, gdyż bazuje na ich podstawowym instynkcie łowcy.
Obecnie treningi odbywają się w weekendy.

Więcej o tropieniu tutaj.